Rondo z aktywizacją bocznych obrońców

Poniżej propozycje dwóch gier typu rondo z aktywizacją bocznych obrońców po wcześniejszym zejściu skrzydłowego do środka w celu stworzenia przestrzeni dla bocznego obrońcy.

Gra pozycyjna z akcentem taktycznym (aktywizacji bocznych obrońców po zejściu skrzydłowych).
Czterech obrońców gra na utrzymanie z dwoma zawodnikami (białe koszulki) , w odpowiednim momencie następuje zagranie do zawodnika niebieskiego nr. 6 , który przyjmuje piłkę z otwarciem do gry, w tym czasie skrzydłowy schodzi do środka kreując przestrzeń dla bocznego obrońcy, który po otrzymaniu piłki zagrywa do napastnika. Po akcji od początku gra na utrzymanie czterech obrońców, żółty napastnik zamienia się strefami z niebieskim i ponownie w drugą stronę następuje zagranie do zawodnika niebieskiego, który aktywizuje bocznego obrońcę, po zejściu do środka skrzydłowego, boczny obrońca zagrywa piłkę do napastnika i gra zaczyna się od początku.

 

Gra pozycyjna z akcentem taktycznym (aktywizacji bocznych obrońców po zejściu skrzydłowych) i wykończeniem akcji. Czterech obrońców gra na utrzymanie z dwoma zawodnikami (białe koszulki) , w odpowiednim momencie następuje zagranie do zawodnika niebieskiego nr. 6 , który przyjmuje piłkę z otwarciem do gry, w tym czasie skrzydłowy schodzi do środka kreując przestrzeń dla bocznego obrońcy, który po otrzymaniu piłki zagrywa ze skrzydła do napastnika, który oddaje strzał na bramkę (ewentualnie drugi skrzydłowy może zamykać akcję). Po akcji zaczyna bramkarz, który gra na utrzymanie z obrońcami, żółty napastnik zamienia się strefami z niebieskim i ponownie w drugą stronę następuje zagranie do zawodnika niebieskiego, który aktywizuje bocznego obrońcę, po zejściu do środka skrzydłowego, boczny obrońca zagrywa piłkę do napastnika i gra zaczyna się od początku.

 

Posted in Materiały szkoleniowe.

Dodaj komentarz