Gry pozycyjne z aktywizacją skrzydłowych w systemie 1-4-3-3

W tym materiale prezentujemy dwie gry pozycyjne, w których pojawiają się akcenty podań penetrujących,  gry na ścianę zawodnika na pozycji nr. 9 oraz aktywizacja zawodników skrzydłowych, gry polecane zwłaszcza w systemie 1-4-3-3

Gra z aktywizacją skrzydłowych w systemie 1-4-3-3

W grze bierze udział 11 zawodników, pole gry podzielone na 3 strefy, w pierwszej strefie gra 3 zawodników zewnętrznych ( środkowy i dwóch bocznych obrońców), dwóch przejmujących ( białe koszulki) i środkowy zawodnik ( kolor niebieski, pozycja 6 lub 10), w trzeciej strefie środkowy napastnik ( żółta koszulka) kryty przez środkowego obrońcę, na zewnątrz strefy środkowy obrońca lub bramkarz. Strefa środkowa jest wolna, miejsce na zewnątrz strefy zajmuje dwóch skrzydłowych ( 7 i 11).
Zawodnicy czerwoni i niebieski w pierwszej strefie utrzymują się przy piłce w grze 4×2, w odpowiednim momencie , następuje zagranie do środkowego napastnika ( kolor żółty), który wbiegając do strefy środkowej odgrywa w niej na ścianę do defensywnego pomocnika w kolorze niebieskim, ten zagrywa piłkę do 3 strefy aktywizując skrzydłowych, którzy przechodzą do strefy trzeciej, zawodnik niebieski i żółty zamieniają się miejscami, jeden z białych obrońców przechodzi do strefy trzeciej i tam znowu rozpoczyna się gra 4×2. Boczni obrońcy ustawiają się na wysokości środkowej strefy i to oni stają się skrzydłowymi, gra toczy się od początku z drugiej strony placu gry.

 

Gra z aktywizacją skrzydłowych i finalizacją w systemie 1-4-3-3

W grze bierze udział 12 zawodników ( w tym dwóch zawodników oczekujących) + bramkarz, pole gry podzielone na 3 strefy, w pierwszej strefie gra 3 zawodników zewnętrznych ( środkowy i dwóch bocznych obrońców), dwóch przejmujących ( białe koszulki) i środkowy zawodnik ( kolor niebieski, pozycja 6 lub 10), w trzeciej strefie środkowy napastnik (żółta koszulka) kryty przez środkowego obrońcę, na zewnątrz bramkarz. Strefa środkowa jest wolna, miejsce na zewnątrz tej strefy zajmuje dwóch skrzydłowych ( 7 i 11).

Zawodnicy czerwoni i niebieski w pierwszej strefie utrzymują się przy piłce w grze 4×2, w odpowiednim momencie , następuje zagranie do środkowego napastnika ( kolor żółty), który wbiegając do strefy środkowej odgrywa w niej na ścianę do defensywnego pomocnika w kolorze niebieskim, ten zagrywa piłkę tzw. killer pass przez 3 strefę aktywizując jednego ze skrzydłowych, który przechodzi do strefy ataku i wraz z napastnikiem próbuje wykończyć akcję w obecności obrońcy. W miejsce skrzydłowego wchodzi boczny obrońca , a w jego miejsce jeden z zawodników oczekujących.  Trener po zagraniu do skrzydłowego jak najszybciej wprowadza nową piłkę do gry i ponownie w pierwszej strefie dochodzi do gry 4×2 do momentu, aż obrońca i napastnik wrócą do strefy trzeciej.

 

Posted in Materiały szkoleniowe.

Dodaj komentarz